OTT i zalety

OTT to otwarta, rozwijająca się sieć, w której wielu małych i średnich producentów wideo oferuje nowe podejście do dostarczania treści, gdzie darmowe filmy online możemy oglądać całą dobę.  

Co to jest OTT?

Wikipedia „mówi”, że OTT (Over the Top) to metoda świadczenia usług wideo przez Internet, będąca częścią technologii IPTV. Termin OTT oznacza dostarczanie sygnału wideo od dostawcy treści do urządzenia użytkownika (dekoder, komputer, telefon komórkowy) za pośrednictwem sieci transmisji danych, często bez bezpośredniego kontaktu z operatorem telekomunikacyjnym, w przeciwieństwie do tradycyjnych usług IPTV, które są zwykle świadczone wyłącznie za pośrednictwem własnej sieci operatora. OTT obiecuje znacznie szerszy wybór produktów, programów i programów medialnych niż zwykle oglądamy w zwykłej telewizji, a także znacznie większą kontrolę nad tym, kiedy, gdzie i kto oglądał te programy. OTT to idealna platforma do marketingu i dystrybucji produktów medialnych.

Zalety telewizji OTT

Po zainstalowaniu oprogramowania na urządzeniu możesz oglądać OTT na: komputerze PC, laptopie, smartfonie, tablecie, SMART TV, telewizorze za pomocą dekodera Android. Na każdym z tych urządzeń możesz oglądać darmowe filmy online. Technologia OTT to szybko zyskujący popularność model dostarczania telewizji interaktywnej. W naszym zwykłym sensie – nadawanie kanałów telewizyjnych przez Internet. Jest to rodzaj IPTV i często jest błędnie utożsamiany z tego typu usługami. Interaktywna telewizja OTT to:

– całkowita wolność od satelitów i sieci kablowych;

– możliwość sterowania transmisją (przeglądanie archiwum, pauza lub przesunięcie czasu);

– tworzenie własnego programu telewizyjnego i tworzenie listy „Ulubione”;

– Wsparcie dla dowolnych urządzeń wygodnych dla ciebie: smartfonów, tabletów, komputerów osobistych, telewizorów (zarówno konwencjonalnych, jak i z obsługą SmartTV);

– stale rosnąca kolekcja kanałów telewizyjnych, filmów i seriali na każdy gust;

– doskonały cyfrowy sygnał wideo i dodatkowe usługi interaktywne;

– możliwość korzystania z ulubionych kanałów przez każdego członka rodziny dzięki opcji multiroom. Umożliwia oglądanie telewizji za pośrednictwem wielu niezależnych połączeń.

Dzięki zastosowaniu technologii OTT kanały są dla ciebie dostępne o każdej porze dnia. Możesz z łatwością oglądać programy telewizyjne w dzień i wieczorem. Domyślnie archiwum emisji jest przechowywane przez 48 godzin.

You might like