Jak wygodnie i legalnie obejrzeć polską komedię “Sami swoi” w telewizji internetowej?

Polska komedia „Sami swoi” to jeden z najbardziej znanych polskich filmów w historii. Opowiada o losach dwóch skłóconych rodzin, które krótko po zakończeniu II wojny światowej przeniosły się z Kresów Wschodnich na teren Ziem Odzyskanych. W rolach głównych wystąpili Wacław Kowalski oraz Władysław Hańcza. Scenariusz stworzył Andrzej Mularczyk, reżyserem produkcji jest Sylwester Chęciński, a muzykę do filmu skomponował Wojciech Kilar. Ta trwająca 80 minut komedia po raz pierwszy w wersji kolorowej została wyświetlona na antenie telewizji Polsat 1 kwietnia 2002 roku.

Jak wyświetlić online film „Sami swoi”? 

Nie trzeba posiadać w domu telewizora ani opłacać drogiego abonamentu, aby obejrzeć w domu komedię „Sami swoi”. Film ten można wyświetlić całkowicie za darmo, np. na platformie telewizji internetowej IPLA. Obejrzymy go w trybie rzeczywistym – w tym samym czasie, kiedy jest emitowany na antenie takich stacji jak np. Polsat czy TVP. Produkcję w reżyserii Sylwestra Chęcińskiego zdołamy odtworzyć na dowolnym urządzeniu z dostępem do internetu. Może nim być np. smartfon, tablet czy laptop. Jeśli chcemy obejrzeć film na dużym ekranie telewizora, wtedy wystarczy połączyć komputer lub urządzenie mobilne z telewizorem, np. za pomocą kabla HDMI. 

Film „Sami swoi” jest również dostępny na platformie VOD. W ramach usługi „video na życzenie”, tę polską komedię wyświetlimy w serwisie IPLA bezpłatnie. Nie musimy w tym przypadku czekać, aż produkcja ta znajdzie się w ramówce kanałów telewizyjnych. Przekaz nie odbywa się w trybie rzeczywistym, lecz użytkownik sam wybiera odpowiedni moment rozpoczęcia seansu. Nagrania można odtwarzać wielokrotnie, przewijać, wstrzymywać i wznawiać. Istnieje możliwość obejrzenia komedii „Sami swoi” bez reklam, dzięki czemu seans dostarczy znacznie więcej przyjemności. Unikamy denerwującej sytuacji, kiedy najśmieszniejsze czy najbardziej wzruszające sceny komedii zostaną przerwane przez spoty. 

Czy komedię „Sami swoi” można oglądać legalnie w internecie? 

Część użytkowników rezygnuje z oglądania filmów w internecie z obawy, że będzie to nielegalne. W rzeczywistości jednak przy zachowaniu podstawowych zasad ostrożności, można być całkowicie spokojnym. Znane i działające od wielu lat platformy, takie jak IPLA, udostępniają jedynie legalne materiały, których jakość jest bardzo wysoka.  

Niestety w sieci można również trafić na strony, których właściciele nie posiadają uprawnień do transmitowania filmów. Często próbują wyłudzić od użytkowników ich pieniądze lub poufne dane osobowe. Namawiają do wysłania wiadomości SMS w celu uzyskania dostępu. Okazuje się jednak, że nie otrzymujemy w zamian kodu do transmisji, lecz aktywujemy płatną subskrypcję. Serwisy o wątpliwej wiarygodności nakłaniają również do pobrania aplikacji, która zwykle okazuje się być szkodliwym oprogramowaniem – np. wyświetlającym reklamy. Dlatego pamiętajmy, że komedia „Sami swoi”, jak i wiele innych filmów, można oglądać całkowicie bezpłatnie na legalnie działających platformach VOD, takich jak IPLA.  

You might like