Jak najwygodniej oglądać filmy?

Nie tak dawno temu telewizja zastąpiła radio, a dziś telewizja jest zastępowana przez szybki Internet. To w sieci znajdziemy nie tylko wiadomości, ale też filmy za darmo czy wszelkie przydatne informacje. Co musimy wiedzieć o oglądaniu telewizji czy filmów za pośrednictwem Internetu?

telewizor photo

Jak szybkiego internetu potrzebujemy?

Połączenie internetowe jest teraz praktycznie w każdym domu. Ale programy do oglądania telewizji przez Internet, zwłaszcza jeśli chodzi o filmy za darmo online, wymagają pewnej prędkości. Jeśli 512 kb / s wystarcza do oglądania filmów online na zasobach takich jak YouTube, to nie wystarczy na oglądanie programów telewizyjnych. Bez dostępu do prędkości od 1 Mb / s oglądanie ulubionych programów telewizyjnych może tylko wywołać irytacje. Obraz będzie stale zwalniał, ładował się powoli, dźwięk pozostawał w tyle za obrazem. Optymalna prędkość wynosi 4-5 mb / s. Dzięki tej taryfie użytkownik może liczyć na oglądanie telewizji w czasie rzeczywistym i dobrej jakości, ale pod warunkiem, że prędkość będzie stale utrzymywana na tym poziomie. Aby zweryfikować jakość usługodawcy internetowego, możesz użyć programów online do pomiaru połączenia internetowego. Aby korzystać z IPTV (interaktywny lub cyfrowy standard jakości), potrzebujesz prędkości co najmniej 15 Mb / s.

Korzyści z oglądania telewizji na komputerze

Biorąc pod uwagę tak wysokie wymagania, powstaje pytanie: dlaczego w ogóle jest potrzebne? W końcu, począwszy od zera, prawie każdy pokój ma dziś telewizor. Starsi oglądają telewizję w salonie, dzieci w pokoju i gospodynie domowe w kuchni. Niemniej oglądanie telewizji przez Internet na komputerze ma kilka zalet to:

  • oglądanie telewizji w nowoczesnym standardzie jakości;
  • nie trzeba kupować osobnego telewizora, kabla, satelity, modemu itp.
  • wygoda przełączania między kanałami i obecność programu telewizyjnego;
  • dostęp do tysięcy kanałów, nie tylko w języku polskim;
  • elastyczne ustawienia interfejsu, możesz zrobić listę swoich ulubionych kanałów i wygodnie przełączać się między nimi;
  • możliwość przeglądania przez urządzenia przenośne, takie jak laptop lub tablet w dowolnym miejscu w mieszkaniu.

Dla każdej osoby korzyści będą czysto indywidualne. Niektórzy z nas nie mają miejsca w domu na telewizor, a sam laptop jest niewielki i może służyć nie tylko do oglądania programów telewizyjnych. Nawet wielu kierowców korzysta z różnych programów do oglądania kanałów telewizyjnych przez Internet, aby nie zasnąć podczas lotów długodystansowych lub czekania na parkingu.

Aby oglądać ulubione programy telewizyjne w czasie rzeczywistym, najlepszym rozwiązaniem byłoby pobranie specjalnej aplikacji do oglądania telewizji przez Internet. Jest to rodzaj internetowego odtwarzacza telewizyjnego, który ma wersje na PC i urządzenia przenośne z systemem Windows, Linux, IOS i Android. Wiele aplikacji ma w swojej bibliotece tysiące kanałów cyfrowych i stacji radiowych z całego świata. Oprócz szerokiego wyboru kanałów aplikacja umożliwia przesunięcie czasu emisji i nagrywanie ulubionych programów bezpośrednio na komputer. Telewizja internetowa daje nam możliwość oglądania ulubionych filmów, seriali czy programów.

You might like